Érdemes beszélni a szemalátétek és a ragasztószalagok fényelnyelő/visszaverő tulajdonságairól. Fontos, hogy olyan termékeket használj, ami nem veri vissza intenzíven a fényt, ellenben hamar elfárad a szakember szeme. Az általunk forgalmazott termékek közül az előre formázott szemalátétet, a kék szilikon bevonatú ragasztószalagot és a vékony microfoam szalagot ajánljuk, mert ezekkel kényelmes dolgozni.
A fényt megfelelő mértékben nyelik el, nem reflektálnak zavaróan, nem fárasztják a szakember szemét munka közben. Gyártónként eltérhetnek az anyagok, így a piacon belefuthatsz ellentétesen viselkedő termékekkel, például reflektáló előreformázott alátétbe. A vendég szempontjából pedig szükségtelen egyéb védelmekkel ellátni a munkaterületet, mert ellenőrzött gyártótól vásárolt, megfelelő teljesítmény adatokkal rendelkező uv lámpa nincs hatással a bőr szövetre és a látószervre. Ami valóban fontos, hogy olyan anyagokat válassz alátétnek, amik nem reflektálnak intenzíven, ezzel fárasztva a szakember szemedet.
Kémikusokkal karöltve elindult a brainstorming, de hamar kiderült, hogy akrilát nélkül nincs stabil ragasztó. Tüneteket lehet szüntetni, de tartósságot nem tudnak biztosítani. Második nekifutásra az irány a kipárolgás megszüntetése lett. Így jutottak el oda, hogy ne levegőre kössön az anyag. A Butyl-cyano akrilátot választották fő komponensnek, ami a leginkább szervezetbarát és legmagasabb minőségű cyano-akrilát forma. E két fontos tényezőnek köszönhetően megszületett az UVA fényre kötő tartós ragasztó, a Scandal.
A lámpa legelső változata egy kis méretű kézi lámpa volt, amit csipeszre lehetett rögzíteni, de a munkafolyamat nem volt egyszerű vele, így megszületett a stabil állványos, pedálos verzió, hogy a szakember zavartalanul dolgozhasson.
A kibocsájtott sugarat illetően egy olyan teljesítményű UVA ledre volt szükség, ami nincs hatással a bőrre, de megköti a ragasztót. 1 db 3W-os led teljesítménye hosszantartó használata sem képes barnítani a bőrt. Nem tud megköttetni rendesen egy műköröm gélt. A pontosan kaliblrált szűk hullámhossz tartomány beállítása kardinális kérdés a látásra gyakorolt hatásában. 390-395nm hullámhosszon nincs hatással ránk, de ha például ettől alacsonyabb tartományon működne a gép, olyan UVA sugarakat bocsájtana ki, ami egészségtelen az emberi szervezetre.
A készülék 90%-át olyan gyárban gyártják kiemelt precizitással, ami kórházakban használt orvosi készülékek gyártásával foglalkozik.
A kötelező szigorú uniós tanúsítványon kívül végigcsinálták a VDE tesztelést is, ami ismét egy (vilagszintű) garancia a biztonságos használatra és minőségre mind a vendégek, mind a szakemberek számára.
A Lashomilia cég központja Németországban van Waiblingenben. A magyarországi forgalmazás előtt itt látogattuk meg őket, ahol ismét egy olyan benyomást szereztünk, ami megerősített bennünket a közös munkában. Precizitás, alázat, szolgalom, udvariasság, emberség. Hosszú távra csak úgy lehet tervezni, ha számolunk az emberi tényezőkkel is. A cégeink már együtt növekszenek.
Örömünkre szolgál, hogy a Magyarország ilyen hamar reagál és ennyi haladó szellemű szakember van, a folyamatos igényt magyarországi készletről látjuk el.